big band ik
akce
ZUŠ Iši Krejčího
Olomoucký kraj
jazzport.cz
ProchazkaCustomGuitars
ejazzlines.com
bandzone.cz/bigbandzusisikrejciho
MySpace - Big Band ZUŠ Iši Krejčího

Stránka je validní HTML 4.01 Transitional.

Ověřit CSS!

Akce jsou řazeny shora od aktuálních směrem dolů ke starším. Datum, místo konání a čas vystoupení jsou označeny barevně: fialová = plánovaná akce, červená = akce se již blíží, zelená = akce již proběhla.

rok 2019

čtvrtek 23. května 2019 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Jazzový koncert k 50. výročí založení ZUŠ Iši Krejšího - naše škola je již po léta spjata s výukou jazzové hudby, a tak se naskýtá mimořádná příležitost prezentovat výsledky snažení v této oblasti. Vystoupí žákovský Jazzový soubor, který funguje jako líheň mladých jazzových sólistů, a dále Big Band IK s novým repertoárem převážně dvou autorů: Benny Carter napsal pro orchestr Counta Basieho dvě krásná alba (The Legend, Kansas City Suite). A aby koncert byl skutečně plný gratulací, bude zde ještě jedna na dálku: legendární americký skladatel a aranžér Sammy Nestico oslavil 6. února 2019 úctyhodné 95. narozeniny, a naše hudební gratulace bude složena z jeho kompozic napsaných pro Counta Basieho (alba Basie Straight Ahead, Have a Nice Day). V programu se blýsknou i vokalisté Tereza Kolečkářová a Jarda Kaplan a na kontrabas s orchestrem vystoupí brněnská legenda Vincenc Kummer. Vstupné dobrovolné, nenechte si ujít!

rok 2018

středa 12. prosince 2018 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band IK - Vánoční swingové hody - setkali jsme se zase po čase v olomouckém Jazz Tibet Clubu a jako hosta podruhé přivítali legendárního brněnského kytaristu Milana Kašubu, zazpíval Jarda Kaplan a zahráli četní sólisté - mimořádně povedená akce!
čtvrtek 29. listopadu 2018 S-Klub, tř. 17. listopadu 43, Olomouc 18:00 Big Band IK - Swingová tančírna, pořádaná ve spolupráci S-Klubu, taneční školy Swingstones a Big Bandu IK. Jako host se s orchestrem představila brněnská kytarová legenda Milan Kašuba, a aby Brňáků nebylo málo, přijel si s námi zahrát i Radek Zapadlo na saxofon. Zpíval Jarda Kaplan a na tanečním parketu se to jenom hemžilo. Hrát k tanci nás opravdu moc bavilo.
čtvrtek 14. června 2018 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band IK - Letní jazzový koncert zahráli jsme v Jazz Tibet Clubu a zároveň jsme podpořili našeho pianistu, absolventa ZUŠ Iši Krejčího (třída J. Přibila) Jonatana Kučeru v jeho závěrečném vystoupení - zahrál s orchestrem i coby vedoucí jazzového tria. Zpívali Tereza Kolečkářová, Tereza Gronychová a Jarda Kaplan. Přejeme všem hezkou dovolenou a prázdniny!
čtvrtek 25. ledna 2018 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band IK - 10th Anniversary Concert zahráli jsme v Jazz Tibet Clubu k 10. výročí založení orchestru. Zpívali Tereza Kolečkářová j.h. (zakládající členka orchestru), Tereza Gronychová a Jarda Kaplan. Na basu s námi nově zahrál Honza Galia. Na programu byly skladby proslavené orchestrem Counta Basieho (Sammy Nestico, Benny Carter), a mnohé další, zkrátka swingující velkokapelový jazz, který máme rádi. Tak hodně podobné muziky do dalších dekád!

rok 2017

sobota 24. června 2017 obec Slatinky, náves 14:00 Big Band IK vystoupil na hodech ve Slatinkách. Navíc naše žesťová sekce zahrála zbrusu novou fanfáru u příležitosti svěcení zvonu pro místní kapli sv. Jana a Pavla. s cca 60 minut dlouhým programem pak zpříjemnil odpoledne místním i návštěvníkům celý náš orchestr. Zpívali Tereza Gronychová, Jarda Kaplan a Nella Skarková, která se tímto vystoupením s námi rozloučila - odchází na studia na pražskou AMU. Celá akce byla velice povedená a my doufáme, že se do malebného dolíku pod Velkým Kosířem zase někdy vrátíme!
čtvrtek 8. června 2017 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band IK vystoupil v rámci akce "Jazzový koncert" v olomouckém Jazz Tibet Clubu. V programu se nově představila zpěvačka Tereza Gronychová, nechyběl ani Jarda Kaplan a četní sólisté orchestru. Děkujeme všem za přízeň, byl to nejvydařenější koncert za poslední léta.

rok 2016

čtvrtek 22. prosince 2016 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band IK (dříve Big Band ZUŠ Iši Krejčího) vystoupil v samostatném programu Swingin' Jazz Relaxation s pohodovým repertoárem, v němž si na své přišli mnozí sólisté a zpěvák Jarda Kaplan. Děkujeme všem za návštěvu a přejeme vše nejlepší v Novém roce 2017!
čtvrtek 9.června 2016 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího se předvedl v samostatném programu s názvem Jazz Concert. Orchestr si pro tuto příležitost vybral náročnější jazzové skladby světových i domácích autorů a aranžérů (Thad Jones, Sammy Nestico, Gordon Goodwin, Benny Carter, Jakub Červenka) a nevynechal ani bohatou nabídku svých vokalistů Nelly Skarkové a Jardy Kaplana. Jako host zahrál na basu Jakub Knápek ml. a představili se samozřejmě mnozí instrumentální sólisté - Honza Přibil, Dan Vostřel, Vojta Švarc, Lukáš Hasa, Jakub Kouba, Jakub Červenka, Miloš Pohl, Jonatan Kučera, a další.
čtvrtek 10.března 2016 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 18:00 Kapela Blue Apple pokřtila své první album Hidden Shores, hostem byl Big Band ZUŠ Iši Krejčího se svým funkovým repertoárem. V kapele Blue Apple hrají někteří současní členové orchestru (Jakub Vávra - kytara, Vojtěch Švarc - basová kytara) a bývalí (David Jirsa - saxofon), dva posledně jmenovaní jsou navíc bývalými žáky ZUŠ Iši Krejčího. Rád bych zde vyzdvihl kompoziční snahy Vojty Švarce, který neváhal a jednu ze svých skladeb zaranžoval (s mými nepatrnými korekcemi) pro velký jazzový ansámbl. Tato skladba se trochu zvláštně jmenuje VDP48, je psána v sedmidobém taktu (!) a sklidila velký úspěch. Děkujeme všem příznivcům obou kapel za příjemnou atmosféru a přejeme kapele Blue Apple hodně vyprodaných koncertů!

rok 2015

pátek 18.prosince 2015 Sál Moravské filharmonie Reduta, Horní náměstí, Olomouc 18:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího - vystoupení v rámci koncertní přehlídky orchestrů ZUŠ Iši Krejčího.
Vystoupí dechové a smyčcové orchestry a ten náš uslyšíte v závěru akce, máme nachystáno asi 40 minut toho nejlepšího, co momentálně hrajeme. A je zde dobrá zpráva - v programu se objeví oba naši vokaliské - Nella Skarková a Jarda Kaplan. Pokud jste nás nestihli na předchozích akcích, máte nejvyšší čas. Vánoce již klepou na dveře a toto je poslední příležitost nás vidět a slyšet v roce 2015.
Sobota 5.prosince 2015 Kino Svět, Nábřeží 268, Valašské Meziříčí 17:00 Mikulášení
Konečně po letech se jelo mimo Olomouc. Akci "Mikulášení" pořádal orchestr ZUŠ Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí JazzZušák a my (Big Band ZUŠ Iši Krejčího) jsme zahajovali koncert. Na kontrabas s námi jako host hrál Vincenc Kummer, kterému moc děkujeme za pohotový záskok - byl to pro orchestr výborný hudební zážitek! Vše klapalo jak mělo, hrálo se bezvadně a my děkujeme pořadateli i publiku za příjemně strávený podvečer.
čtvrtek 3.prosince 2015 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího - samostatný koncert
Po vystoupení na festivalu Swing žije! měla kapela možnost zahrát rozsáhlejší, celovečerní program. Koncert pod názvem "Swing Night" proběhl ve velmi příjemné atmosféře, střídaly se tempa, nálady, sólisté... a hlavně se předvedli naši zpěváci Jarda Kaplan a Nella Skarková, která měla s námi premiéru.
Pátek 13.listopadu 2015 Regionální centrum Olomouc (RCO), Jeremenkova 40B, Olomouc 19:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího na festivalu Swing žije!
Po letech byl konečně obnoven tento skvělý festivalový počin a my jsme byli u toho. Festival začal v 19:00 vystoupením kapely New Street Band, poté cca od 19:50 zahrál náš orchestr a po přestávce si poblikum mohlo vychutnat soubor Black Ladies a Olomoucký Swingband. Byla to vydařená akce a je potěšující, že oproti dřívějším ročníkům začalo publikum využívat i taneční parket. Díky všem za podporu a těšíme se na další akce.
Čtvrtek 28.května 2015 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00-22:30 Funk and Rock Night
Po menším prologu na Floře jsme opět zavítali do olomouckého Jazz Tibet Clubu a tady se do toho pořádně opřeli. Zazpíval Jarda Kaplan a představila se celá řada našich instrumentálních sólistů. Kdo jste nebyli, máte možná na čas smůlu, protože ve funkovém balení to příště nebude.
Sobota 25.dubna 2015 Olomouc, Smetanovy sady, pódium za rybníčkem 9:30-10:15 Funk-Rock v podání Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího zazněl v rámci festivalu základních uměleckých škol Olomouckého kraje Hudba v květech (zrovna se konala jarní Flora Olomouc) a orchestr měl připraveny prima pecky pro ranní ptáčata, která jsme myslím dokonale probudili. Tentokráte to bylo bez vokalistů, pořádný instrumentální šrumec! Počasí nám přálo a publikum mělo poté možnost projít výstavu či zůstat a naslouchat koncertům dalších kapel až do pozdního odpoledne.

rok 2014

Čtvrtek 4.prosince 2014 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00-22:30 Count Basie - zpátky ke kořenům - léta padesátá
Třetí z tématicky zaměřených koncertů našeho orchestru. V první části jsme se věnovali našim vokalistům (Anny Amanatidu, Jarda Kaplan), po přestávce jsme pak rozjeli basieovskou rytmiku (Kuba Vávra samozřejmě na kytaru ve stylu legendárního Freddieho Greena) a představili pestrý výběr ze skladeb, které Count Basie hrával se svým orchestrem v 50.letech 20.století. Prostor k prezentaci dostali četní sólisté.
Čtvrtek 19.června 2014 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00-22:30 Thad Jones' Jazz Night
v první části se místo Terezy Kolečkářové blýskla nová zpěvačka Anny Amanatidu a náš již známý zpěvák Jarda Kaplan. Poté většina kapely odešla z pódia a hrálo se v combu. Představili se absolventi prvního stupně studia v naší ZUŠ Iši Krejčího Ardian Saraqi (altka) a Tomáš Gallo (trubka). Po přestávce jsme pak připravili jazzový blok z hudby Thada Jonese, a to opět v big bandovém balení. Thad Jones byl významným trumpetistou a aranžérem v orchestru Counta Basieho. V polovině 60.let 20.století založil vlastní big band společně s bubeníkem Melem Lewisem a tato kapela se stala hlavním průkopníkem moderního velkoorchestrálního jazzu.
Vstupné 50,-Kč.
Čtvrtek 23.ledna 2014 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00-22:00 Swing and Latin Jazz Night - první z řady tématicky zaměřených koncertů Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího, konal se ve čtvrtek 23. ledna 2014 v olomouckém Jazz Tibet Clubu. V jeho první části se představil náš nový zpěvák Jarda Kaplan v sinatrovském repertoáru, a také jsme přivítali po šťastném návratu z ciziny naši zpěvačku Terezu Kolečkářovou. Po přestávce se sál rozezvučel latinskoamerickými rytmy a orchestr se tak představil v rovině dříve neslýchané. Dlužno podotknou, že ke spokojenosti všech přítomných.

rok 2013

Od tohoto roku uvádím i akce konané mimo Big Band ZUŠ Iši Krejčího, ať už to jsou jam-sessions či další hudební projekty.

Čtvrtek 30.května 2013 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00-22:00 Samostatný koncert Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího, zpívala Iva Kevešová, sólově se představili Kuba Červenka, Tomáš Galek, Jirka Kubica, Milan Kubica, Lukáš Mareček, Honza Přibil, Vojta Švarc, a další.
Středa 15.května 2013 Komorní sál JAMU v Brně, Komenského nám.6 19:30-20:30 Můj absolventský koncert (v rámci studia oboru Jazzová interpretace) na JAMU v Brně se vydařil a já si dovolím poděkovat spoluhráčům za perfektní spolupráci a všem přítomným za podporu a sdílené nadšení pro naši muziku. Obnovený Blue Train Jazz Quintet doufá, že se v budoucnu opět bude vyskytovat na jazzových pódiích. Závěrem ještě poděkování Rosťovi Frašovi a dalším pedagogům Katedry jazzové interpretace za tříletou péči a inspiraci na dlouhá léta dopředu. Obsazení najdete na stránce kapely zde.
Čtvrtek 7.března 2013 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:30-01:00 Jen týden od předešlé akce se konalo další jam-session v Jazz Tibet Clubu. Navzdory tomu, že nedorazili muzikanti z Ostravska a z Přerova, můžeme říct, že olomoucké jazzové mládí to tlačí plnou parou vpřed. Byl to hezky odvázaný večer a doufáme, že i ty další budou neméně tak vydařené.
Čtvrtek 28.února 2013 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:30-01:00 Jam-Session Jazz Tibet Clubu. Od podzimu 2012 se v Olomouci začíná s jazzem něco dít a díky Lukášovi Marečkovi se tyto akce konají pravidelně dvakrát do měsíce. Jejich věhlas jde už tak daleko, že neváhají přijíždět mladí i zkušenější jazzoví muzikanti z celé Moravy ke společnému klání. Akce se velmi vydařila, již za týden repete!

rok 2012 - koncerty orchestru finančně podpořil Olomoucký kraj

Úterý 11.prosince 2012 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00-22:30 Big Band ZUŠ Iši Krejčího zakončil kalendářní rok koncertem v Jazz Tibet Clubu. Zpívala Tereza Kolečkářová, na kontrabas tvrdil muziku Lukáš Mareček a na druhé altce pohotově zaskočil za naše nemocné členy Radek Zapadlo (Brno), tedy nejen zaskočil, ale hlavně přispěl spoustou inspirovaných sól. Po koncertě byli někteří muzikanti tak nabuzení, že ještě narychlo zorganizovali jam-session! Fotky z této vydařené akce najdete v galerii.
Úterý 23.října 2012 Sál Pegasus, Regionální centrum Olomouc 19:00-21:30 Olomoucká hudební veřejnost se těšila z návštěvy švýcarského Lucerne Jazz Orchestra. Tato kapela, se kterou udržujeme spolupráci od roku 2009, se zde zastavila na svém evropském turné při příležitosti vydání svého CD Still Now. Akce se konala ve spolupráci Zahraničního oddělení Magistrátu města Olomouce s Big Bandem ZUŠ Iši Krejčího a za finanční podpory Olomouckého kraje. Děkujeme mimořádně početnému publiku za podporu! Foto z koncertu
Pátek 29.června 2012 Horní náměstí, Olomouc 19:00-19:45 Big Band ZUŠ Iši Krejčího zahrál jako předkapela Vojty Dyka a brněnského B-Side Bandu. Byla to parádní tečka za sezónou, o to lepší, že na kontrabas hostoval přední slovenský hráč Juraj Kalász!
Pátek 22.června 2012 Květná zahrada, Kroměříž 18:00-19:00 Na pozvání Klubu UNESCO Kroměříž jsme vystoupili na akci Multižánrový hudební piknik v kroměřížské Květné zahradě. Za krásného počasí a účasti početného publika, se zpěvačkou Terezou Kolečkářovou a hostujícím Marianem Friedlem na kontrabas jsme vyplnili více jak hodinu podvečerního času našimi swingujícími rytmy.
Čtvrtek 24.května 2012 S-CUBE (bývalý S-Klub), Tř.17.Listopadu 43, Olomouc 20:00 Olomoucké publikum se konečně dočkalo našeho orchestru na domácí půdě, tentokrát se koncert konal v prostorách olomouckého S-CUBE, což je bývalý S-Klub. Orchestr se předvedl v dobré formě a opět se více prezentovaly mladé talenty jako trombonista Vojta Švarc či pianista Jirka Kubica. Terezka Kolečkářová připravila s orchestrem nový přírustek do repertoáru a díky patří ostravskému kontrabasistovi Vladimíru Veselému a trombonistovi Václavu Stodůlkovi z Val.Meziříčí za pohotové záskoky. Po koncertě se na pódiu plynule rozjelo jam-session, sólisté z řad orchestru posílení i dvěma dalšími saxofonisty stáli fronty na sóla jak na starém dobrém Frýdlantě a hrálo se skoro do půlnoci. Zde jsou plakáty ke stažení ve formátech pdf a jpg.
Středa 28.března 2012 Společenské centrum UFFO, Trutnov 19:00 Opět jsme vyrazili ven z města. Hráli jsme na vzpomínkovém koncertě "S úctou Janu Haasovi" v rámci festivalu Jazzinec. Před rokem zesnulý pan Haas učil našeho kolegu, trumpetistu Honzu Přibila v jeho začátcích. Koncertu se také zúčastní další hráč, kterého pan Haas přivedl k lásce k jazzu - kontrabasista Lukáš Kytnar, který úspěšně působí v Praze. Z Olomouce jsme navíc přivezli vynikajícího Kamila Slezáka na bicí. V programu velmi dobře navštíveného koncertu zaznělo i několik úprav skladeb, které pan Haas původně aranžoval. Trutnovu lze jen závidět, mají překrásný a moderně vybavený kulturní dům a jejich jazzově nadšený pořadatel Tomáš Katschner by měl být vzorným příkladem pro ostatní města v ČR včetně Olomouce!Fotky porízené festivalovým fotografem najdete zde.
Sobota 11.února 2012 NH hotel Olomouc 19:00-21:00 Byli jsme pozváni na 21. reprezentační ples ODS, který se konal v nových prostorách NH hotelu Olomouc. Naši hudební nabídku jsme rozšířili větším výběrem společenských tanců než doposud, hosté si nás užili ve čtyřech půlhodinových setech, hrálo se i v malé sestavě, zpívaly obě naše vokalistky Tereza Kolečkářová a Iva Kevešová a potěšením pro nás byl plný taneční parket. Orchestr reprezentoval na vysoké úrovni a doufáme, že podobných akcí zažijeme v budoucnu více.
Pátek 3.února 2012 Regionální centrum Olomouc (RCO), sál Pegasus 20:00-21:00 Po roce jsme měli tu čest opět zahajovat ples Církevního gymnázia Německého řádu. Náš orchestr se pomalu stává také taneční kapelou a doufáme, že toho v budoucnu využije více pořadatelů, tato práce nás velice baví!
Sobota 14.ledna 2012 Velký Týnec 20:00-21:00 Plesová sezóna již vypukla a my jsme dodrželi slib o vstupu do světa taneční hudby. První akce tohoto druhu se konala na Obecním plese ve Velkém Týnci. Ples byl pojat v retro stylu 20. a 30.let a bylo vidět, že si ho lidé užívají. Nás potěšil především velký počet tančících párů. Je vidět, že když lidé chodí do tanečních, chtějí si společenské tance zopakovat i jinde a my k tomu chceme přispívat kvalitní muzikou. Kdo má rád tance jako foxtrot, cha-cha, waltz, rumba, mambo, jive a podobné, jistě si s námi i v budoucnu užije. Moc se těšíme na další podobné akce!

rok 2011 - koncerty orchestru finančně podpořil Olomoucký kraj

Sobota 3.prosince 2011 Südpol, Arsenalstrasse 28, Kriens, Luzern, Švýcarsko 17:15-18:15 První zahraniční zájezd orchestru dopadl výtečně! Úspěšně jsme reprezentovali naši školu, město Olomouc, Olomoucký kraj i celou ČR. Po společném koncertě s Lucerne Jazz Orchestra v Olomouci (2009) jsme tak konečně oplatili návštěvu našim švýcarským přátelům z Lucerne Jazz Orchestra. Členové LJO David Grottschreiber a Lukas Frei pro nás na místě uspořádali workshop, který byl rozdělen na dvě části: v první hrál náš orchestr a řešily se konkrétní technické a stylové požadavky a druhá byla zaměřena na poslech předních evropských i amerických big bandových projektů. Podvečerní koncert se konal v rámci akce Open Source kulturfestival, velice se vydařil a my přikládáme fotky, videavidea a audio nahrávky. Poděkování: Město Luzern - Claudia Willi, Statutární město Olomouc - Soňa Horká, Frederic Haner ze studentské organizace SOL a jeho tým, Olomoucký kraj, Olbus Service, s.r.o. (dopravce), Tereza Mašková (organizace zájezdu a volnočasových aktivit). V říjnu 2012 má do Olomouce přijet Lucerne Jazz Orchestra a my se moc těšíme.
Sobota 8.října 2011 Tenisová hala, Sokolská 94/13, Zábřeh 18:00-19:00 Konečně jsme zase vyrazili ven z města Olomouce. V Zábřehu na Moravě každoročně pořádají festival Jazz in Hall a jsme se letos přidali. Orchestr byl ve výborné formě a hrálo se nám opravdu skvěle. Děkujeme Moravia Big Bandu Zábřeh a Zábřežské kulturní s.r.o. za pozvání a speciální dík také panu zvukaři! Festivalový plakát ke stažení zde.
Sobota 23.dubna 2011 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 19:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího zahrál na benefičním koncertě "Jazzové vítání jara", který uspořádalo olomoucké TyfloCentrum, organizace pomáhající nevidomým a slabozrakým. Děkujeme všem, kteří si přišli poslechnout a zároveň podpořili dobrou věc. Koncert se velice podařil a doufáme, že do podobných akcí se budeme pouštět i v budoucnu.
Pátek 4.února 2011 Regionální centrum Olomouc (RCO), sál Pegasus 22:00-23:00 Rádi jsme přijali pozvání ke zpestření plesu Církevního gymnázia Německého řádu v Regionálním centru Olomouc. Na programu zhruba hodinového vystoupení byl hlavně zpěv Terezy Kolečkářové za podpory naší swingové mašiny a my doufáme, že po roce tuto výtečnou akci zopakujeme.

koncerty - vystoupení orchestru v roce 2010 podporoval Olomoucký kraj

Čtvrtek 9.prosince 2010 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Tradiční předvánoční koncert Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího v JazzTibetClubu byl letos ve znamení zpěvu Terezy Kolečkářové, která má za tři roky spolupráce s orchestrem zvládla spoustu skladeb, včetně nové aranže It Don't Mean a Thing (Duke Ellington, arr. Jakub Červenka). Již se stalo tradicí zvát hosty z profi sféry - tentokrát si s námi na kontrabas zahrál Marian Friedl. Nutno poznamenat, že celá akce se velice vydařila a už se nemůžem dočkat dalšího vystoupení v roce 2011. Audio ukázky najdete zde.
Sobota 9.října 2010 Areál hradu a zámku v Polné u Jihlavy 19:00 Tak jsme konečně zase vyjeli mimo Olomouc, už bylo načase. Na VIII.Swingovém Festivalu Polná se nám báječně hrálo a zpívalo, premiéru mělo hned několik nově nacvičených skladeb a my doufáme, že se tam ještě někdy v budoucnu opět vypravíme. Děkujeme pořadatelům festivalu za pozvání!
Čtvrtek 17.června 2010 U-klub, Olomouc 20:00 Nechali jste si ujít naše speciální vystoupení v rámci benefiční akce "Koncert pro Troubky 2010", která se uskutečnila v olomouckém U-klubu. Kde vás bylo víc, lidi?...když šlo navíc o tak šlechetný účel! Dík patří pořadatelům, studentům Konzervatoře Evangelické akademie, že se do toho pustili a snad příště i olomoucké publikum nezaspí a přijde v počtu, o kterém se dá hovořit i pochvalně...
Čtvrtek 10.června 2010 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Další pravidelné celovečerní vystoupení Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího v olomouckém Jazz Tibet Clubu bylo velice příjemným zážitkem, i když o trable se postaralo hrozné vedro, které panovalo v posledních dnech. V první části večera orchestr konečně zahrál čtveřici skladeb z pera Thada Jonese a ve swingových číslech basieovského ražení se poprvé ukázal nový kytarista Jakub Vávra, který jako druhý po Jirkovi Krbečkovi začal pronikat do tajemného stylu Freddieho Greena. Po přestávce již vše patřilo zpěvákům - naším hostem byl výborný Martin B Jazzy z Nizozemí, se kterým se o radost z muzicírování samozřejmě podělila naše dvorní pěvkyně Terezka Kolečkářová. Byl to až na to vedro pohodový večer a my se již těšíme na příští akci - benefici pro Troubky - viz výše. Hodně se fotilo a natáčelo, zatím máme odkaz na fotky, které pořídili přátelé zpěváka Martina - klikněte zde. Více dodáme během týdne.
Neděle 2.května 2010 Regionální centrum Olomouc (RCO), sál Pegasus 19:00 Společný koncert Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího a Mladého týnišťského big bandu. Náš orchestr navíc doznal jedné vážnější změny - na bicí si s námi poprvé na veřejnosti zahrál Miloš Pohl, který vystřídal Marka Sáblíka, a jako host naší části programu nás poctil svou vynikající hrou Kamil Slezák - konečně, už jsme to dlouho plánovali! Ve druhé polovině večera to pro změnu rozbalili naši hosté z Týniště n. Orl. a pod vedením Pavla Plašila předvedli spoustu repertoáru ze své dílny. Akce se velice vydařila a doufáme, že ji bude možno třeba po roce zopakovat, tak nám držte palce. Máme krásné fotky a audio ukázky.

koncerty - vystoupení orchestru v roce 2009 podporoval Olomoucký kraj

Čtvrtek 10.prosince 2009 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího opět dodržel tradici a vystoupil v olomouckém Jazz Tibet Clubu v samostatném celovečerním programu. Celý koncert se odvíjel v pohodové atmosféře, kterou si užili posluchači i kapela. Orchestr byl totiž ve výborné formě po předešlých akcích a tímto vystoupením završil svou předvánoční koncertní sérii. Zde najdete videa z tohoto koncertu.
Pátek 4.prosince 2009 Regionální Centrum Olomouc 18:30 Big Band ZUŠ Iši Krejčího přijal opět pozvání k účasti na VI.ročníku festivalu Swing Žije!, letos měl navíc za úkol zahájit celou akci, a to hodinu a půl dlouhým vystoupením, bylo tedy na co se těšit. Orchestr ukázal, že je nyní ve skvělé formě, naše unikátní rytmika šlapala jako nikdy před tím a všichni sólisté, zpěváci i celá kapela si to pořádně užili. Smůla jen, že tak krásný festival má tak malou propagaci (např. vůbec nemá svou webovou stránku) - zasloužil by si přilákat více posluchačů a sdělovací prostředky by se mohly více zajímat taktéž! Děkujeme Mirkovi Nopovi za pozvání, týmu pana Petříka za vynikající ozvučení, hrálo se skutečně skvěle; doufejme, že se za rok v příjemném a reprezentativním prostředí olomouckého Regionálního centra opět setkáme se spoustou swingující muziky! Zde najdete videa z tohoto koncertu.
Čtvrtek 3.prosince 2009 Palác Bohemia, Kollárovo náměstí, Olomouc 19:00 Společný koncert Big Bandu ZUŠ Iši Krejčího a Lucerne Jazz Orchestra se velice vydařil - fotky zde! Byla to skutečně strhující podívaná a neobvyklá hudební zkušenost, jakou město Olomouc ještě nezažilo. Lucerne Jazz Orchestra pod vedením skladatele, aranžéra a dirigenta Davida Grottschreibera jsou opravdoví profesionálové a navíc pohodová parta, komunikace s naším orchestrem nevázla ani na chvilku a lze se domnívat, že se snad nevidíme naposled. Každopádně nám partnerství mezi městy Olomouc a Luzern přineslo nadstandardní zážitek, na který se hned tak nezapomene. Náš orchestr také nezůstal nic dlužen, premiéru mělo hned několik skladeb, Terezka Kolečkářová odvázaně scatuje, Mara Pechač už válí sóla na altku a Mara Sáblík parádně roztáčí metličky v Cute.
Sobota 20.června 2009 Česká Kamenice - Dům kultury a náměstí Soutěž ve 14:00, koncert v 15:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího se zúšastnil soutěžního Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice 2009. A přivezl tyto trofeje - Diplom za 2.místo stříbrné pásmo a 2 čestná uznání: Tereze Kolečkářové za zpěv a Jakubovi Červenkovi za hru na saxofon. Byla to zatím nejnáročnější akce, hlavně kvůli nekonečně dlouhé cestě, ale nakonec se vše zvládlo a vrátili jsme se v pořádku domů. Děkujeme našim vypomáhajícím hostům: Vaškovi Grigorovi na trumpetu a Štěpánovi Kněžkovi na trombón. Touto akcí vyvrcholilo naše koncertní snažení v tomto školním roce a po prázdninách už se na vás opět těšíme se spoustou swingující muziky!
Čtvrtek 11.června 2009 Vyškov, Masarykovo nám. 17:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího zahrál hodinový promenádní koncert na vyškovském náměstí - tedy ve městě, kde se vždy na podzim konají přehlídky bigbandů - a my doufáme, že se tam vrátíme v roce 2010. Akce začala dramaticky, hodinu před vystoupením, kdy už byli vše na pódiu, se přihnala přeháňka se silným větrem - pulty padaly jako hrušky a noty létaly vzduchem. Vše jsme naštěstí pochytali a po uklidnění počasí se hrálo už docela v pohodě. Děkujeme vypomáhajícím hostům - Lubošovi Konečnému na trombón a Honzovi Tolarovi na kontrabas.
Sobota 6.června 2009 Týniště nad Orlicí, Tyršovo nám. 17:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího se účastnil 14.ročníku Mezinárodního swingového festivalu Jardy Marčíka v Týništi nad Orlicí. Byl to první zájezd orchestru mimo Olomouc a v Týništi na nás budou dlouho vzpomínat, nejen pro zvláštní atmosféru během koncertu - celou hodinu vydatně pršelo, publikum se krčilo a fandilo pod svojí střechou a hlavně kapela o pár metrů dál na krytém pódiu podávala skvělé výkony. Děkujeme našim hostům z Prahy - Zbyňkovi Polívkovi (tenor) a Lukáši Schmiedtovi (trombón), kteří nám pomohli doplnit místa za chybějící hráče a ještě si skvěle zasólovali! Také byla dohodnuta spolupráce s Mladým týnišťským bigbandem - plánujeme společný koncert!
Středa 27.května 2009 Studio Českého Rozhlasu Olomouc, Horní nám.21 19:30 Big Band ZUŠ Iši Krejčího zahrál přímý rozhlasový přenos! - a to za účasti publika - akce vypukla už v půl osmé a 20:05 se šlo do éteru. Rozhlasoví posluchači si nás mohli užít po hudební stránce i v rozhovorech s panem redaktorem Jaromírem Pavlíkem až do 21:00. Český rozhlas také vše zaznamenal na CD, vybrané skladby jsou umístěny v sekci audio.
Čtvrtek 30.dubna 2009 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího vystoupil opět v olomouckém Jazz Tibet Clubu, a to za přítomnosti italské delegace z partnerské školy Accademia Musicale Miglianico, takže šlo o velice mezinárodní večer, věnovaný navíc oslavám 40.výročí založení naší školy. Orchestr opět dokázal posunout své umění o další příčku výš. Náš profi host, tenorsaxofonista Radek Zapadlo se sólově blýskl hned v prvním zahřívacím setu, který jsme věnovali našemu již tradičnímu repertoáru a svými krásnými sóly výrazně obohatil náš sound ve všech 6 skladbách. Pak nastoupili naši zpěváci Tereza Kolečkářová a Zdeněk Melín a našlapaný Jazz Tibet byl opět ve varu. V poslední třetině tohoto odvázaného klání se Radek Zapadlo utkal s ostatními sólisty (Jakub Červenka, Jan Přibil) a konečná bilance byla 22 zahraných skladeb, nadšení všude kolem a spousta chuti do dalšího vystupování. V rámci koncertu došlo také k premiéře skladby Blue Jakub, kterou nám věnoval náš známý Big John Cieslak. Hodně se fotilo a natáčelo, tady jsou mp3 a videa a také fotky.

rok 2008

11.prosince 2008 Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc 20:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího poprvé vystoupil v klubovém prostředí. Fotky z akce najdete zde.
9.prosince 2008 Palác Bohemia, Kollárovo nám., Olomouc 18:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího zahrál v rámci koncertu souborů ZUŠ Iši Krejčího.
5.prosince 2008 RCO, Jeremenkova 40B, Olomouc 19:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího byl pozván k účasti na festivalu Swing žije! Tady již hrál s orchestrem Jirka Krbeček stylem Freddieho Greena, orchestr měl nového zpěváka Zdeňka Melína a společně s Terezou Kolečkářovou zazpívali nově nazkoušený repertoár, který jsme perfektně ušili na míru pro tuto příležitost.
jaro 2008 Palác Bohemia, Kollárovo nám., Olomouc 18:00 Big Band ZUŠ Iši Krejčího vystoupil v rámci Jarního koncertu souborů ZUŠ Iši Krejčího. Součástí této akce bylo absolventské vystoupení saxofonistky Kristýny Peškové, orchestr již měl v obsazení čtyři trombóny, ale v rytmice tentokrát nebyla kytara. Akce se velice povedla a bylo naplánováno rozšiření repertoáru v dalším školním roce. Fotky z koncertu jsou zde.

rok 2007

prosinec 2007 Sál Moravské filharmonie Reduta, Horní náměstí, Olomouc 18:00 Premiéra orchestru v rámci koncertu orchestrů ZUŠ Iši Krejčího. Big Band ZUŠ Iši Krejčího po náročných přípravách, jejichž součástí bylo hlavně naplnění stavů (i když například jen se třemi trombóny), poprvé vystoupil na veřejnosti. S orchestrem zazpívala Tereza Kolečkářová a kromě sól pana kapelníka na tenor, jeho kolegy Honzy Přibila na trumpetu a Marka Sáblíka na bicí, mohlo publikum ocenit i žákovské výkony Kristýny Peškové na altku a Jirky Kubici na piano. Fotky z akce jsou zde.


Podpořte naše hudební snažení online pomocí služby PayPal:

paypal.com